Korrupció a futballban-tíz évre eltiltották a fegyelmi bizottság elnökét Nigériában

1,5 millió nairat /9400 dollárt/ kapott a Nigériai Labdarúgó szövetség fegyelmi bizottságának elnöke egy klubtól, melynek vitás ügyét vizsgálta. Nemcsak őt tiltották el, de a klub vezetőjét is.

Mi történt? A bajnokságban kiesésre álló Shooting Stars a második félidő elején közölte egy fontos mérkőzésen: nem folytatják a játékot, mert az egyik vezetőjüket inzultálták a szünetben. A meccs 0-0- ra állt. A mérkőzést lefújták, és mindkét fél a nemzeti labdarúgó szövetséghez fordult. Az a fegyelmi bizottsághoz utalta az ügyet. Adepoja úr, aki civilben ügyvéd, felajánlotta a Shooting Stars vezetőinek, hogy 1,5 millió naira fejében “elintézi az ügyet”. Így is történt, de az ügylet kitudódott, és az ügyvéd úr megbukott. 10 évre eltiltották, és természetesen leváltották a nemzeti labdarúgó szövetség végrehajtó bizottsági tagságából is. A mérkőzést 3-0 arànyban az ellenfélnek ítélték. Nigériában régi gond, hogy a mérkőzések sokszor nem a pályán hanem a mérkőzés szünetében dőlnek el amikor a vezetők “egyeztetik az érdekeket”. Ebben az esetben ez nem sikerült, de az, hogy a fegyelmi bizottság elnöke is érintett volt az ügyben, jól mutatja: a korrupció áthatja az egész futballt Nigériában.