KÖZEL 800 ÜZLETET ÉS ONLINE KERESKEDŐT ELLENŐRIZNEK DUBAJBAN AZ ISKOLAKEZDÉS ELŐTT

Dubaj, Marina

Dubajban közel 800 ellenőrzést terveznek az iskolakezdési időszakban, hogy kiszűrjék a fogyasztókat megtévesztő kereskedelmi gyakorlatokat. Az akció a hagyományos üzletekre és az online kiskereskedőkre is kiterjed.

Az ellenőrök elsősorban azt vizsgálják, hogy a meghirdetett akciók és kedvezmények valóban megfelelnek-e a valóságnak, az árakat megfelelően feltüntetik-e, valamint a promóciók feltételeiről egyértelmű tájékoztatást kapnak-e a vásárlók.A hatóságok a visszaváltási és visszatérítési feltételeket, illetve az esetlegesen félrevezető értékesítési gyakorlatokat is figyelemmel kísérik. A cél elsősorban a kereskedők jogkövető működésének elősegítése és a vásárlók bizalmának erősítése.

A szülőket arra ösztönzik, hogy vásárlás előtt hasonlítsák össze az árakat, ellenőrizzék az akciók feltételeit, valamint őrizzék meg a nyugtákat és a garanciális dokumentumokat. Különösen az olyan nagyobb értékű termékeknél, mint a laptopok és táblagépek, érdemes a garanciális feltételekre is odafigyelni.Az online vásárlóknak pedig azt tanácsolják, hogy megbízható kereskedőktől rendeljenek, és fizetés előtt ellenőrizzék a termékleírást, a visszaküldési feltételeket és a fizetés biztonságát.

Forrás

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez