Ezúttal Antonio Injai vezérkari főnök került szembe a haditengerészet vezérkari főnökével, Bubo Na Chutoval. Az utóbbi vesztett, de senki sem tudja, hogy mi lett a fél tonna kokainnal. A francia közszolgálati RFI, amely az International Crisis Group jelentését közzéteszi, óvatosan megjegyzi, hogy nincs mód az információk ellenőrzésére…
Tíz éve még mindenki „narkóállamnak” nevezte Bissau Guineát- állapítja meg az International Crisis Group, ma már az a közvélekedés, hogy ennek vége. De senki sem tudja, hogy valóban véget ért-e a kábítószercsempészet Latin Amerikából vagy csak ügyesebben leplezik a helyi vezetők azt, ami valójában történik. És persze az is lehet, hogy a kábítószercsempészek elkerülik immár Bissau Guineát, mert másutt olcsóbban jobb szolgáltatást kapnak.
Bissau Guineát igen sok bírálat érte a nemzetközi kábítószerkereskedelem miatt az elmúlt évtizedben .A helyi vezetők meg is ígértek mindent: perek indultak még 2007- ben és 2008- ban, de ezek valamilyen titokzatos ok miatt máig nem értek véget és valahogy nem derült ki, hogy milyen szerepet játszott a kokain milliárdok eltüntetésében a helyi elit, mindek előtt a hadsereg. Az ellenzék most szorgalmazza, hogy derüljön ki végre: mi is lett a fél tonna kokóval, ám a hadsereg vezetői értetlenül pislognak és nem értik, hogy milyen kábítószerszállítmányról lehet egyáltalán szó Bissau Guineában?!
(Visited 1 times, 1 visits today)