Ott a Nuba hegységben tartották fogva a 29 kínai munkást, akik egy építkezésen dolgoztak Dél-Kordofánban. Január 28-án rabolták el őket a helyi gerillák, akik a központi kormány ellen küzdenek.
Azóta a kínai diplomácia párhuzamosan tárgyalt a szudáni és a dél szudáni kormánnyal. Dél- Kordofán ugyanis Szudánhoz tartozik, de a gerillák azért küzdenek, hogy a tartomány kerüljön Dél-Szudán ellenőrzése alá. A kínai közszolgálati televízió külön kiemeli a Vöröskereszt szerepét. Kínai források szerint a túszok csütörtökön érkezhetnek Pekingbe és onnan hamarosan tovább folytatják útjukat szűkebb pátriájukba, Szecsuán tartományba.
Kevesebb szó esik arról, hogy mi lesz az építkezésekkel Dél-Kordofánban, ahol az olajlelőhelyek miatt sok kínai dolgozik. Kína a legnagyobb vásárlója a szudáni és dél-szudáni olajnak, de a romló közbiztonság lassíthatja a kínai beruházások elkészültét – ahogy erre Dél- Kordofán kormányzója felhívta a figyelmet. A gerillák viszont arra hivatkoznak, hogy a szudáni központi kormányzat elnyomja Dél-Kordofán többségében keresztény népét, ezért tovább folytatják harcukat a hatalom ellen, és ebbe a helyszínen dolgozó kínai munkások is belekeveredhetnek. Épp a minap közölte a kínai sajtó, hogy megtalálták egy olyan kínai munkás holttestét, akit egy másik akció során raboltak el Dél-Kordofánban.
(Visited 1 times, 1 visits today)