Mubarak hadnagy neje megindult felfelé. Nagyon magasra jutott és nagyon mélyre hullott!Az 500 oldalas emlékiratból kiderül, hogy amikor tavaly tavasszal előzetes letartóztatásba helyezték, a fáraó felesége az öngyilkosságra gondolt, sőt ezt meg is kísérelte, de megmentették. A bíróság végül felmentette, illetve azzal a feltétellel helyezte szabadlábra, hogy leperkál 3,7 millió dollárt.
Most az emlékiratokért kapott 15,8 millió dollárból egyensúlyba hozhatja költségvetését. Sőt még luxusra is telik majd. Suzanna Mubarak, aki jóval fiatalabb férjénél, még csak 71 éves, nem is titkolja, hogy kedveli a luxust: „a finom és drága ékszerek, a nagy értékű becses antik bútorok a kedvenceim.”- vall erről emlékirataiban.
A politikáról ne lenne szó a Raisz nejének emlékirataiban? Természetesen ez kizárt, hiszen végül is ezért fizetett a kiadó oly sokat. Mi derül ki? Például az, hogy Obama elnökkel Mubarak február elsején egy telefonbeszélgetés során közölte, hogy lemond. Az nem egyértelmű, hogy erre felkérték-e udvariasan, mint ahogy az amerikaiak állítják – avagy maga látta úgy a helyzetet, hogy jobb, ha távozik. De miért nem ment külföldre Mubarak, mint Ben Ali, aki vígan él a családjával és a milliárdjaival Szaúd-Arábiában? Suzanne Mubarak arról ír, hogy Szaúd-Arábia, Kuvait és az Egyesült Államok menedékjogot kínált Mubaraknak. Az elnök habozott és ez végzetesnek bizonyult, mert a lemondás után már nem tudtak elmenekülni.
Mubarak uralma utolsó napjaiban meg volt győződve arról, hogy meg fogják ölni. Ezért a testőreinek mindenüvé el kellett kísérniük. Még a vécére is fegyveres kísérettel vonult Egyiptom megtört öreg fáraója. Suzanne Mubarak Faruk király bukásához hasonlítja a rendszer végnapjait. Az uralkodót az ötvenes évek elején épp azok a fiatal és ambiciózus tisztek buktatták meg, akik közé az ifjú Mubarak hadnagy is tartozott Egyiptomban.
(Visited 1 times, 1 visits today)