Az etióp katonák Ramidban, Gelhbében és Gimibiben támadtak meg katonai objektumokat, ahol állítólag a térségben működő lázadó és terrorista szervezetek fegyveresei kaptak kiképzést. Az etióp kormány szóvivője, Shimeles Kemal azt mondta, hogy a szomszédos országban kiképzett terroristák az Afar régióban aktívak. Az etióp vezetés korábban többször is azzal vádolta Eritreát, hogy terroristákat és lázadókat támogat a térségben, akiket még fegyverekkel is ellát. A katonák 16 km mélyen nyomultak be Eriteába. Áldozatokról nem adott tájékoztatást a szóvivő.
Januárban a lázadók két magyar, két német és egy osztrák turistát öltek meg az Afar régióban, közel az Erta Ale vulkánhoz. A lázadók két német turistát elhurcoltak, őket nemrég engedték szabadon. Az etióp vezetés Eritreát vádolta a támadással. Az etióp kormányszóvivő elmondta, az európai turisták elleni akció volt az egyik oka annak, hogy támadást indítottak Eritreában.
A két ország 1998 és 2000 között véres határmenti háborút vívott, amelyben legalább 70 ezer ember meghalt. A két ország között azóta is feszült a viszony. Eritrea 1991-ben nyerte el függetlenségét Etiópiától, jelenleg a világ egyik legelzártabb országa. Az etióp kormányszóvivő azt mondta, kicsi annak az esélye, hogy a két ország ismét háborúba kezdjen, de azt is megjegyezte, katasztrofális következményei lesznek, ha Eritrea válaszcsapást mér Etiópiára.