A tábor vezetője Gosata Rabantheng nővér elmondta, hogy „sokként” érte őket, amikor megtudták, a diákok többsége műanyag fóliával, pontosabban chipses zacskóval védekezik nemi aktus közben. A táborban résztvevő diákok közül szinte mindenki aktív nemi életet él – mondta Rabantheng nővér, aki azt is elárulta, hogy a fiatalok azért használják a chipses zacskókat, mert az iskolák nem biztosítanak számukra ingyen óvszert. Szerinte a diákok a lehető legrosszabb „megoldást” találták meg a védekezésre, mivel ezek a műanyag fóliák könnyen felsérthetik a hüvely belsejét, ami különböző gyulladásokhoz és elfertőződésekhez vezethet. Emellett higiéniai szempontból is elfogadhatatlan az óvszerként való használatuk, mivel veszélyes fémet és festékanyagot is tartalmaznak, ami rákkeltő lehet.
A tábor szervezői jelezték, ajánlásokat fognak tenni a botswanai kormány számára, hogy az ország összes iskolájában rendszeresen tartsanak szexuális felvilágosító órákat és tegyék lehetővé a diákok számára az ingyenes óvszerhez való hozzáférést. Aisha Camara-Drammel az UNFPA képviselője szerint komoly problémát jelent az is, hogy a szülők tabu témaként kezelik a szexet, ezért nem hajlandóak beszélni róla gyermekeikkel.
Botswana az egyik legfejlettebb és legstabilabb ország Afrikában, ahol az afrikai viszonyokhoz képest magas az iskolázottság aránya és az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés. Ennek ellenére az országban járványszerűen terjed a HIV-fertőzése. A 2003-as adatok szerint az ország lakosságának 37.8%-a HIV-fertőzött.