A karibi ország Egyesült Baloldali Mozgalma (MIU) felháborodásában levélben fordult az USA szenátusához, aggodalmát fejezvén ki Brewster kinevezésével kapcsolatban, melyet egyébként még nem hagyott jóvá a felsőház.
A MIU levelében azt kifogásolja, hogy az Egyesült Államok nem veszi figyelembe Dominika sajátos kulturális értékeit és vallási alapelveit, melyek mélyen elítélik a homoszexualitást.
Múlt pénteken helyi vallási csoportok vonultak az utcára azt követelve Danilo Medina elnöktől, hogy ne adja át meleg követ megbízólevelét.
A Dominikai Evangélikus Testvériség lelki vezetője, Jesús López bíboros úgy fogalmazott, hogy Brewster jelenléte sérti a dominikaiak jó ízlését és erényességét.
A szintén nem éppen mérsékelt nézeteiről híres monseñor Pablo Cedano káplán szerint „tiszteletlenség és figyelmetlenség, hogy egy ilyen szerzetet küldjenek nagykövetnek a Dominikai Köztársaságba”.
Az Egyesült Államok első megbízottja, Daniel Foote a közfelháborodásra reagálva kifejtette, hogy „Brewster nem melegjogi aktivistaként, hanem nagykövetként érkezik a szigetre.”