Különös természeti jelenségek

Utazáskor a városokon kívül érdemes megnézni olyan természeti tüneményeket, melyeket csak bizonyos időben és bizonyos helyen tehetünk meg. Éppenséggel nem a legolcsóbb úticélok közé tartoznak a következő tippek, de azért megérdemlik, hogy legalább rácsodálkozzunk: milyen csodás hely a Földünk.

Ausztrália – Teljes napfogyatkozás Cairnsben

A teljes napfogyatkozás a természet egyik leglátványosabb csodája, de nem könnyű átélni. Bár részleges napfogyatkozás egy évben akár többször is előfordulhat, a teljes napfogyatkozás ennél ritkább jelenség, és a világon csak nagyon kevés helyről lehet igazán jól látni. November 14-én, helyi idő szerint reggel 6:39-kor ilyen ritka pillanatnak lehet szemtanúja az, aki ellátogat az ausztráliai Cairnsbe. A Queensland északi csücskén található város egyébként is igen népszerű turistaközpontnak számít a Nagy Korallzátony közelsége miatt. A napfogyatkozás alkalmára egy honlapot is létrehoztak, ahol webkamerán keresztül otthonról is lehet majd követni a ritka jelenséget.

Karácsony-sziget – A vörös dagály

 

alt

Forrás: http://idivenow.com/dive-destinations/migration-of-red-crabs-on-christmas-island-australia/.html

A Karácsony-szigeten élő vörös rákokat az év legnagyobb részében nem lehet látni. Az erdők árnyékos részében élnek, amelyek az ottani fennsík jó részét borítják. Az esős évszak október-novemberi kezdetekor aztán hirtelen több mint 100 millió óriási vörös tarisznyarák bújik elő, hogy teljes sebességre kapcsolva elhagyja az erdőt. Lemásznak a sziklákon, és keresztülmennek az országutakon is, hogy a nőstények lerakják a petéiket az óceánban, pontosan az utolsó holdnegyed dagálya alatt. A látványosság kitűnő alkalom lehet arra, hogy az ember elutazzon a föld egyik legkevésbé ismert szegletébe. A Karácsony-sziget ausztrál felségterület, Perthtől 2360 kilométerre északkeletre található az Indiai-óceánban, és mindössze 1500 lakosa van. Odarepülni Perthből (www.virginblue.com.au) vagy Kuala Lumpurból lehet (www.malaysiaairlines.com)

Ausztrália – Henger alakú felhők

 

alt

Forrás: http://larahentz.wordpress.com/2012/02/15/bizarre-clouds/

Ausztráliában nemcsak a napfogyatkozás idején érdemes az égre tekinteni, hanem hajnalban is. Különösen szeptemberben és októberben ajánlott korán kelni, ekkor láthatóak ugyanis a legjobban a Morning Glory néven is ismert felhők, amelyek akár 1000 kilométer hosszúságban is elnyúlhatnak a táj felett, mintegy 2-2,5 kilométeres magasságban. A többnyire hosszúkás, hengerre emlékeztető felhők akár 60 km/h-s sebességgel is mozoghatnak, mégis sok pilóta vállalkozik arra, hogy egészen közelről vegye szemügyre a különös képződményt.

Forrás: origo.hu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez