Varangyok irtják a krokodilokat

altMég az 1930-as években, Hawaiiról behozott mérgező óriásvarangyok terjedése fenyegeti Ausztrália őshonos állatpopulációját. A kétéltűek fején ugyanis erősen mérgező anyagot tartalmazó zacskók találhatók, mely az elfogyasztás után azonnal végez az erszényesekkel, dingókkal, sőt krokodilokkal is.

Évente rohamosan növekszik azon terület nagysága, ahol a varangyok élnek. Szakemberek kidolgoztak egy módszert, amivel megvédhetik a többi állatot: ízelítőt adnak a kétéltűekből.

Kicsi, kolbász alakú csalikat készítenek a húsából, mely egyébként nem ízletes a benne található sok só miatt. Viszont a tudósok megfigyelték, hogy az állat amelyik megkóstolja a “csalit”, kiköpi azt. Legközelebb, ha az állat találkozik a “valódi” varanggyal, csak megkóstolja és reflexszerűen ott hagyja, hiszen emlékszik az ízére. Az őshonos fajok védelmét valahogy így kívánják megoldani, ugyanis a mérget ilyenkor nem nyelik le.

Ez azonban csupán tüneti kezelés, arra továbbra sincs megoldás, hogy a varangyokat hogyan távolítsák el a kontinensről. A klímaváltozás, huzamosabb lehűlés vagy szárazság csökkentheti a populáció méretét, de évtizedekben kell gondolkozni, ha a problémát meg akarják oldani.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez