Az előrejelzések szerint a hőmérséklet 30 és 40 fok körül alakul nyugat NSW-ben, Sydney nyugati részén és a Blue Mountains alsó részén.
Az egészségügy szerint egy 2011-es Sydney-i hőhullám volt az oka annak, hogy 96 meghaltak, ezzel is ösztönözve az embereket, hogy figyeljenek oda embertársaikra az elkövetkezendő napokban.
“A 2011-es hőhullám a bizonyíték arra, hogy az extrém forróság akár életveszélyes is lehet.” nyilatkozta Richard Broome, az NSW egészségügyi tanácsadója.
Dr Broome szerint a meleg okozta szövődmények bárkire veszélyesek lehetnek, ám vannak olyan csoportok, akik a különösen veszélyeztetettek közé tartoznak.
Ilyenek például a 75 év felettiek, csecsemők és gyermekek, a tartósan beteg emberek és akik egyedül élnek.
“A forróság nagyon megterheli az ember testet és okozhat kiszáradást és gutaütést.”
“Illetve a már meglévő egészségügyi problémákat rosszabbra fordítja.”
Dr. Broome arra szóéítja fel az embereket, hogy legyen elővigyázatosak a forróság alatt; igyanak sok vizet és próbálják meg kerülni az alkoholt vagy a cukros italokat.
Ezenkívül minimalizálni kell a testmozgást és ha lehet, akkor házon belül maradni a legmelegebb órákban, 11-17-ig.
Bárki, aki észreveszi magán a forróság okozta tünetek egyikét – szédülés, ájulás, hányinger, fejfájás és az izzadás elmaradása – azonnal forduljon orvoshoz, mondta el Dr. Broome.
A rendőrség pedig arra figyelmezteti az embereket, hogy milyen veszélyes is, ha gyermeket, öregeket vagy állatokat a kocsiban hagyjuk felügyelet nélkül.
“Van egy aranyszabály, amelyet soha sem szabad megszegni; soha ne hagyjanak csecsemőket, gyermekeket, időseket vagy állatokat az autóban, még akkor sem, ha a légkondi működésben van.” figyelmeztet Mark Murdoch az NSW rendőrség megbízottja.
“Nagyon hamar felmelegszik az autó és aztán pillanatok múlva rosszul lehetnek az utasok.”
Forrás: Sky News Australia
Kép: savemoneysydney.com