A vizsgálattal megbízott DLA Piper nemzetközi szervezet által közzétett tanulmány szerint Doha úgy tudja, hogy eddig 964 munkás veszítette életét. A munkások Indiából, Nepálból,és Bangladesből érkeztek. Kétszázhatvannégy halálesetet hirtelen szívhalál okozott, harmincöten lezuhantak az építkezéseken, huszonnyolcan pedig öngyilkosak lettek, de a többi esetről egyelőre semmit nem tudni.
Az egész vizsgálat akkor kezdődött, amikor India hivatalosan is tiltakozott és magyarázatot követelt Katartól, hogy miért hal meg egyre több indiai vendégmunkás a stadionépítések során. Februárban az indiai nagykövetség jelentése szerint 450 vesztették életüket, tehát az építkezések kezdete óta átlagban 20 indiai halt meg.
A tanulmány szerint Katarban gyakorlatilag modern rabszolgatartás zajlik. A munkások nem kapnak elég vizet és élelmet és nincs megfelelő orvosi ellátás, vagy pedig nem tudják megértetni magukat az orvosokkal, mert a betegek nem tudnak arabul. Az építőipari vállalatok nem gondoskodnak a biztonságról, sok helyen védőhálók, sisakok nélkül dolgoznak az emberek. Rengetegen elhagyni sem tudják az országot, mert megérkezésük után a munkáltató elkobozza útlevelüket és irataikat, ezek nélkül pedig akár börtönbe is kerülhetnek a munkások.
A DLA Piper több javaslatot is tett, hogyan lehetne változtatni a helyzeten. Szerintük szükséges lenne, hogy a katariak félévente beszámoljanak az építkezéseken történt balesetekről, és vizsgálatot indítsanak, miért ennyi a hirtelen szívhalál. Azt is fontosnak látják, hogy a munkások megfelelően képviseltetni tudják magukat, jelenleg erre a katari jogrendszer nem sok lehetőséget ad számukra.