Az Anonymous nemzetközi hackercsoport tönkre tett több olyan mexikói internetes oldalt, amelyet a pápa mexikói útja miatt hoztak létre – írja internetes oldalán a Washington Post című amerikai napilap. A mexikói püspöki kar szóvivője megerősítette pénteken, hogy az ő weboldaluk is elérhetetlenné vált.
A hackerek ezzel párhuzamosan videoüzenetet tettek fel, azt magyarázva, hogy XVI. Benedek útja pártpolitikai célokat szolgál. Szerintük a Nemzeti Akciópárt támogatottságának növelése a szándék a júliusra kitűzött elnökválasztás előtt. A pápa érkezése pontosan egybeesik a választási kampány kezdetével – emelte ki a csoport nevében beszélő ismeretlen. A konzervatív Akciópárt jelöltje a legtöbb felmérés szerint tíz százalékkal le van maradva a baloldali Intézményes Forradalmi Párt jelöltje mögött.
Az Anonymous szerint az egyházfő látogatására szánt pénzt sokkal jobban is elkölthetnék, hiszen Mexikóban ötvenmillió ember nyomorog. Ebből a pápa azonban semmit sem fog látni, mert úgy szervezik meg az útját, hogy ne találkozhasson a valósággal – mondták.(origo/MTI)