Obama biztonsági embereinek tetszettek a kolumbiai lányok (video)

Az nem volt kérdés, hogy Barack Obama amerikai elnök kolumbiai látogatásának egyik legfontosabb kérdése az elnök biztonságának védelme lesz.

 

Azt azonban kevesen várták – legkevésbé maga az Egyesült Államok elnöke – hogy éppen az ő biztonsági szolgálatának emberei közül kerülnek többen kényes helyzetbe.
Az amerikai biztonsági szolgálat 12 tagja ellen indult vizsgálat ,,nem megfelelő viselkedés” miatt a cartagenai csúcs kapcsán. A hivatalos közlemény nem pontosítja, hogy mit is ért ,,nem megfelelő viselkedés” alatt. Ugyanakkor egy ekkora erőket megmozgató rendezvényen, amelyen ennyi ember vesz részt, semmi sem maradhat titokban. A biztonságiaknak – a hírek szerint – megtetszettek a kolumbiai lányok. Prostituáltak szolgáltatásainak igénybe vétele – valahogy így hangozna hivatalosan a ,,nem megfelelő viselkedés”.

Később kiderült:

A biztonsági szolgálat emberei, akik már az elnök megérkezése előtt a helyszínen tartózkodtak, az előző éjszaka árvitába bonyolódtak a lányokkal: nem akartak fizetni. Ezért az egyik lány a rendőrségre ment, és feljelentést tett. Az amerikai elnök személyzete pedig ugyanabban a szállodában – a Hotel Caribe-ben – lakott, ahol a  nemzetközi újságírók népes küldöttsége. Ezért esély sem volt arra, hogy az incidens titokban maradjon. Az érintett 12 biztonsági embert – közöttük több kiemelt szolgálati státuszban lévőt – már hazairányították az Egyesült Államokba. (BBC/CBS News)

 

{youtube}qoUgZxYiBeE{/youtube}

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez