Míg Brazília könnyedén bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgótornán, addig a másik végső győzelemre is esélyes együttes, Spanyolország rosszul kezdett. Az első meccsen Japán győzte le Matáékat és mivel az ázsiai gárda a második meccsét is megnyerte, szintén továbbjutott.
Így már csak egy kiadó hely volt a D csoportban, a spanyoloknak pedig nyerniük kellett volna, hogy kicsit megnyugodhassanak. Az ellenfél nem tűnt leküzdhetetlennek, ugyanis Hondurasszal néztek farkasszemet az ibériaiak. Ehhez képest a hetedik percben máris hátrányba kerültek és hiába birtokolták többet a labdát, valamint vállaltak több lövést, nem tudtak még csak egyenlíteni sem, így óriási meglepetésre kikaptak és ki is estek.
A brit csapat ezúttal nem szórakozta el a három pontot, mint tette azt Szenegál ellen a nyitó fordulóban, Ryan Giggsék 3-1-re verték az Egyesült Arab Emirátusokat.
Szenegál Uruguayt, Dél-Korea Svájcot győzte le. (hír24)