Latin-Amerikán a brit egyetemek szeme

Egy brit diploma Dél-Amerikában aranyat ér, hát még egy PhD. Erre a tényre pedig igen gyorsan rájöttek az angol egyetemek is. Az újvilágbeli diákok ugyanis hajlandóak európai társaiknál kétszer többet fizetni egy-egy felsőoktatási képzésért, így az sem meglepő, hogy a brit intézmények kiemelt helyen kezelik latin kapcsolataikat.

 

Az Egyesült Királyság egyetemeinek képviselői száz és ezerszámra toborozzák Latin-Amerikában a tehetséges és tehetős emberanyagot intézményeik számára.

“Az Oxford például, most Brazíliában tárgyal” – mondta az egyetem szóvivője – “Andrew Hamilton rektor a közös kutatások és tehetséges külföldi diákok angliai tanulmányainak támogatásáról folytat egyeztetéseket.”

Cambridge szintén prioritásként tekint Brazíliára, és jelenleg dolgozza át, külföldi toborzó stratégiáját.

A karok nemzetközi kapcsolatokért felelős irodái rájöttek, hogy Latin-Amerikában inkább a személyes tárgyalások hoznak eredményt, a hivatalos európai email-gyakorlatnak itt nem sok haszna van.

Az iberoamerikaiak ugyanis jobban szeretik ha az ember az arcát is adja a tárgyalásokhoz, így a brit felsőoktatási intézmények ha tetszik, ” toborzókat” fizetnek. A nemzetközi toborzók országról-országra járják Latin-Amerikát, tehetségekre vadásznak, együttműködésről tárgyalnak és forrásokat szereznek, valamint öregbítik az amúgy is nagy múltra visszatekintő college nevét,

Ám Amerikát az Egyesült Királyságra cserélni nem olcsó mulatság. Egy latin-amerikai PhD-diák kétszer-, háromszor többet kénytelen fizetni tanulmányai során mint egy európai. A problémát azonban, felismerték a Latin-Amerikai kormányok és ösztöndíjakkal segítik diákjaikat.

Nem csak Latin-Amerika nyit új piacokat a tiszteletre méltó alma máterek számára, India után Kína a második számú stratégiai diákforrás. (BBC)

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez