A venezuelai nemzetgyűlés – egyébként az ország alkotmányával összhangban – felfüggesztette a képviselők tevékenységét és fizetését is, mivel azok nem voltak hajlandóak elismerni az ország újonnan választott államfőjét Nicolas Madurót.
Az, hogy pontosan ki kezdeményezte az ökölharcot, egyelőre nem tisztázott. Az ellenzék a kormányoldalt hibáztatja, míg a kormány az ellenzékre mutogat.
Julio Borges jobboldali képviselő a szintén ellenzéki Globovision tv csatornának adott interjúja szerint a venezuelai szocialista párt (PSUV) politikusai rontottak a demonstráló ellenzékre, míg Diosado Caballo a nemzetgyűlés elnöke úgy fogalmazott, hogy jobboldal felelős a parlamenti erőszak elharapódzásáért.
Pedro Carreño, a PSUV parlamenti frakciójának elnöke úgy nyilatkozott, hogy a fasiszta elemek akcióit idézi, melyek a demokrácia nevében támadnak a nép akarata ellen. Julio Borges, Nora Bracho César Rincones, y Abelardo Díaz ellenzéki képviselők pedig a szociális médiákon keresztül bírálták a szerintük vétkes baloldalt.
A venezuelai hírügynökség jelentése szerint, mind az ellenzék mint az oficializmus képviselői elítélték a tettlegességet melyben tizenegy képviselő sérült meg. Az mindenestre tény, hogy a parlamenti ökölcsapások nem segítik a demokratikus párbeszédet, az pedig, hogy ki kezdte még a videokamerák felvételei sem fogják tudni pontosan bebizonyítani.
Ez nem az első eset, hogy verekedésbe torkollt a törvényhozás Venezuelában, 2011-ben az ellenzéki Alfonso Marquinát próbálta meg a pódiumról eltávolítani Henry Ventura, amikor kisebb ökölharcra és lökdösődésre került sor a tiszteltházban.
{youtube}HTyIqj3rMdE{/youtube}