A bank hibájából lett milliomos egy kuvaiti férfi

Nem mindennapi szerencse ért egy kuvaiti férfit: a kuvaiti bankja 57 kuvaiti dínár helyett 57 000 dínárt (kb. 46 millió Forintot) helyezett letétbe a számláján. A féri ebből a pénzből megy el kirándulni, mivel szerinte “van ideje visszafizetni az összeget.” Ellenben ez az eset komoly vitát gerjesztett a kuvaiti társadalomban és az interneten. 

Nafel Azimi egy képett tett közzé a Twitteren, amelyen 57 000 kuvaiti dínárral (kb. 46 millió Forinttal) “pózol”. Majd alá azt írta, hogy egy banki tévedésnek köszönhetően megvan a pénz a marokkói nyaralásra. Ugyanis a bank egyik alkalmazottja – akit feltehetőleg már kirúgtak – még három nullát beírt az 57 dínár után. Azimi SMS-t kapott erről, de először azt hitte, hogy csak a telefonszolgáltató szórakozik vele. Várt egy-két napott, de az összeg továbbra is 57 000 maradt. Ezért aztán szépen fokozatosan, különböző automatáknál, levette az összeget. 

Azimi kijelentette, hogy az utazás előtt még egyeztetett egy ügyvéddel, akit ráállított arra, hogy megtudja meddig köteles visszautalnia az összeget. “Allah ajándéka ez és ki fogom használni.” – mondta miután kiderült, hogy elég részletekben visszafizetnie a banknak a “téves utalást.”

A kuvaiti médiát és internetezőket nagyon megosztja ez az eset. Legtöbben azt tanácsolják, hogy használja ki ezt a lehetőséget és költsön el minél többet, ha már egyszer tartozni fog a banknak, akkor “stílusosan, csillagászati összegekkel tartozzon nekik, s amúgy se tudnak semmit csinálni, ha elfogy az összeg.” Mások ellenben azt szeretnék elérni, hogy Azimi utalja vissza a banknak. “Tudjuk, hogy nehéz jól cselekedni ilyen esetben, de hidd el ennek meglesz a jutalma a mennyben.” – írta az egyik vallásos blogger. Egy másik pedig arra mutatott rá, hogy könnyen eljárás indulhat ellene, és akár börtönbe is zárhatják. A kuvaiti bank egyelőre még nem nyilatkozott a helyi sajtónak. 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez