Ez az első látogatása a kinevezése óta Afrikában, és milyen szerepet játszik a Békehadtest jelenleg a kontinensen?
Igen, ez az első látogatásom, mióta két hónappal ezelőtt kineveztek igazgatónak. Mint tudja, a Békehadtest mindig azon fáradozik, hogy elősegítse a világbékét és a barátságot. Ez az elsődleges missziónk, amit közel 50 éve végzünk. 2010-ben az 50. évfordulónkat fogjuk ünnepelni, és 7500 önkéntes dolgozik a szervezetünkben 74 ország területén világszerte. Afrikában 23 országban vagyunk jelen.
Mely országokat látogatta meg eddig az utazása során, és milyen ügyeket tart a legfontosabbnak?
Csak egy országba látogatok el Afrikában, a Dél-afrikai Köztársaságba. Azért vagyok itt, hogy találkozzak a programjaink afrikai vezetőivel, majd innen tovább megyek Bangkokba, hogy az Ázsiában és a Közel-Keleten dolgozó programvezetőkkel is találkozzak.
Az egyik dolog, amit teszek, ha elutazok egy országa, természetesen az, hogy meglátogatom a Békehadtest önkénteseit. Több tartományban is jártam már itt Dél-Afrikában, találkoztam az önkénteseinkkel, akik egészségügyi és oktatási programokban dolgoznak. Az egészségügy és az oktatás a két legfőbb terület Dél-Afrikában.
Forrás: Allafrica