A jövő erőművei Marokkóban

Marokkó a közeljövőben szoláris erőművek építését tervezi, melyekkel 2020-ra az ország 38%-át akarják ellátni energiával. Az egész államra kiterjedő projekt keretén belül öt szoláris erőmű felépítését tervezik.

A jelenlegi uralkodó, VI. Mohamed tavaly jelentette be a fejlesztési terveket a napenergiával működtetett erőművek építéséről. Az első szoláris erőművet Ouarzazate (Szahara kapuja) városhoz közel fogják megépíteni, és február végén írják ki a tenderpályázatot az építkezésre, amit a marokkói energetikai miniszter jelentett be. 

 

Marokkó ezzel a projekttel is jelzi, hogy kulcsszereplőként akar részt venni abban a megavállalkozásban, amelyet az európai országok terveznek, miszerint a Szaharában napelemek építésével kívánják fedezni energiaszükségleteiket. A 400 milliárd eurós projekt 2050-re fedezné az európai kontinens energiafelhasználásának 15%-át.

 

Marokkó az egyetlen olyan észak-afrikai ország, amely nem rendelkezik olajjal, viszont az egyik legkiegyensúlyozottabb állam a régióban, és a legfőbb gazdasági partnere az Európai Uniónak Észak-Afrikában. A politikai stabilitása és a gazdasági reformjai már közel 10 éve kínálnak kedvező feltételeket a külföldi befektetők számára.     

 

Az energetikai miniszter asszony, Amina Benkhadra az építkezéssel kapcsolatban megjegyezte, hogy Marokkó tárt karokkal várja a külföldi cégekkel és kormányokkal való közös együttműködést.

 

„Marokkó nyitott bármilyen formában partnerséget vállalni olyan külföldi cégekkel, amelyeknek megvan a kapacitásuk és szakértelmük, illetve megfelelő technológiájuk.”

 

Forrás: Reuters

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez