„Számomra továbbra is a kaland, a felfedezés, az afrikai kultúrák és a helyi közösségeken való segítés marad a legfőbb cél. A Budapest-Bamakót mint az utolsó nagy kalandok egyikét emlegetik a világon. Célom, hogy ne váljon belőle marokkói terepjárós társasutazás, hanem őrizze meg eredeti arculatát. Maradjon az, amiért a világ megszerette!” – írta mai levelében a futam alapítója.
A futam alapítója elkötelezte magát, hogy a Budapest-Bamako megtartja fapados arculatát. A nevezési díjakon csökkentettek. A 2010-es futamon Bamakóig le nem jutó csapatok pedig féláron nevezhetnek 2011-re. „Nekik Marokkót már nem kell kifizetni. Abból már láttak eleget” – tette hozzá az egykori rádiós műsorvezető. Aki mentővel, tűzoltóval vagy bármilyen adományautóval indul, az nevezési díj nélkül vehet részt 2011-ben. A humoros, ötletes és szokatlan járműveknek sem kell fizetni a részvételért. A „Bamako By The Book” kategória résztvevői pedig szinte névleges nevezési díj befizetése mellett vehetnek részt a versenyen. „Ez az igazi vérbeli kalandorok kategóriája. Nem kapnak semmiféle asszisztenciát, mindössze egy nagyon részletes és mindenre kitérő itinert, illetve mások társaságát”- mondta Villám Géza. A verseny kategóriában nagy változások nem lesznek.
A tervek szerint a 2011-es futam Marokkón, Mauritánián és Szenegálon keresztül jut majd el a mali fővárosba. Mauritánia veszélyesebb, keleti régióit elkerüli a mezőny, és a tervek szerint 2-3 szenegáli etap után jut majd el Maliba. „Szenegálban még soha nem járt a Bamako, de több látványos nemzeti park érintésével szeretnénk átjutni Maliba” – mondta Villám. Konkrétumokat csak a hatóságokkal való egyeztetések után tesznek közre.
Forrás: Budapest-Bamako – The Great African Run