Katonai tanácsadókat küldenek a britek Líbiába, hogy segítsék a felkelőket. A feladatuk, hogy tanácsokkal lássák el a harcoló csapatokat és segítsék rendezni soraikat a frontvonalakon. Logisztikai és kommunikációs támogatást nyújtanak a lázadóknak, illetve a humanitárius segélyek szétosztásában is szerepet vállalnak. William Hauge brit külügyminiszter elmondta, a felkelők egyik legnagyobb gondja, hogy szervezetlenek és tapasztalatlanok. Hague megjegyezte, hogy a tanácsadók nem avatkoznak be a harcokba és nem vesznek részt a felkelők kiképzésében. A brit vezetés határozottan cáfolta, hogy szárazföldi támadást terveznének Líbia ellen.
Franciaország is megerősítette, hogy nem akar inváziót Líbiában. A francia külügyminiszter elmondta, Párizs nem támogatja a szárazföldi katonai beavatkozással foglalkozó terveket. Alain Juppe cáfolta azokat a híreszteléseket is, hogy francia katonák már kapcsolatot teremtettek volna a felkelők parancsnokaival Líbiában. A francia kormány még azokat az ötleteket is elvetette, amelyekkel a parlamenti külügyi bizottságának elnöke hozakodott elő. Axel Poniiatowski korábban azt mondta, Franciaországnak különleges egységeket kellene küldenie Líbiába, hogy segítse a koalíciós vadászgépeket a célpontok kijelölésében. Juppe azt viszont elismerte, hogy jelenleg egy kis biztonsági csoport állomásozik Bengáziban, amelynek feladata diplomaták védelme.
Az olasz külügyminiszter, Franco Frattini is elutasította a szárazföldi inváziót, viszont nem zárta ki azt a lehetőséget, hogy felfegyverezzék a líbiai felkelőket. Az olasz külügyminiszter szerint Kadhafit csak erővel lehet elmozdítani a hatalomból. Önszántából nem fog távozni.
(Visited 1 times, 1 visits today)