Lefejezéssel fenyegetik a rendőrspicliket Mogadishuban

Szomália, Mogadishu – Harcok robbantak ki a szomáliai lázadók és a kormányerők között Mogadishuban. A főváros jelentős része már a kormányerők ellenőrzése alatt van, miután az al Shabab fegyveresei taktikai okok miatt kivonultak.

 

 

Az Afrikai Unió békefenntartó missziójának (AMISOM) szóvivője elmondta, hogy a lázadók megtámadták őket a főváros egyik külső kerületében. Aknavetőkkel lőtték a békefenntartókat, akik visszaverték a támadást. A szóvivő elmondta, hogy a kéksisakosok üldözőbe is vették a lázadókat. A kormányerők és az őket támogató békefenntartók a főváros 90% tartják ellenőrzésük alatt – mondta a szóvivő. Szemtanúk arról számoltak be, hogy a harcok a mogadishui labdarúgó stadion közelében robbantak ki. Halálos áldozatokról és sebesültekről nem érkeztek hírek. A kormányerők jelenleg a békefenntartókkal közösen házról-házra, utcáról-utcára fésülik át a főváros kerületeit, hogy leszámoljanak a hátramaradt lázadókkal. Az al Shabab megfenyegette a lakosságot, hogy lefejezik azokat, akik feladják a városban rekedt lázadókat. A civilek rettegnek, és attól tartanak, hogy a kormánykatonák megtámadják őket, mert esetleg al Shabab lázadónak nézik őket.

 

Az ENSZ szomáliai különmegbízottja elmondta, hogy az al Shabab lázadók továbbra is veszélyt jelentenek, de ideje lenne, hogy az átmeneti kormány a segélyszállítmányok szétosztásával és a rászorulók megsegítésével foglalkozzon. Szomáliában 60 éve nem volt akkor szárazság, mint idén. A legsúlyosabb helyzet délen van, a lázadók által uralt területeken.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez