Az arzénnak pedig a manapság használatos tartósító anyagokkal szemben az a jellemzője, hogy nem bomlik le. Enni végképp nem ajánlatos az méreggel kezelt tülkök őrleményéből, sőt, alaposan kezet kell mosni, ha valaki megfogja a trófeát.
A balatonedericsi Afrika Múzeumból és a Természettudományi Múzeumból is nagyméretű, drága orrszarvútülköt loptak el, szakértők szerint a zsákmány értéke több tízmillió forint.
Hasonló esetek ebben az évben már több alkalommal történtek Európa több országában. Július elején ismeretlen tettesek elloptak egy kitömött orrszarvúfejet egy belga múzeumból. Június közepén pedig a lüttichi természettudományi múzeumból vittek el egy orrszarvúfejet.
Magyarországon a nyomozás miatt hírzárlatot rendeltek el a rablási ügyekben. Az orrszarvútülköt porrá őrölve fájdalom- és lázcsillapítóként, valamint egyes keleti kultúrákban nemivágy-serkentőként használják. Hihetetlenül drága.