Desmond Tutu Bonoval ünnepelte születésnapját

Dél-Afrika, Fokváros – Szentmisével ünnepelte 80. születés napját Desmond Tutu. Az érsek 1984-ben Nobel békedíjat kapott. A szertartáson nem vett részt Jacob Zuma az ország elnöke. Korábban az érsek élesen bírálta az államfőt, mert nem adta meg a vízumot a Dalai Lámának, aki szintén hivatalos volt a békedíjas főpap születésnapjára.

 

 Rádióüzenetben, közösségi portálokon és minden létező kommunikációs eszköz segítségével kívánt boldog születésnapot az érseknek Dél-Afrika. A közélettől 2010-ben visszavonult katolikus főpap igazi születésnapi ünnepségét Fokvárosban tartották. A több mint kétórás ünnepi misén részt vett Tutu érsek nagy csodálója, a jótékonykodásáról ismert Bono, ott volt Nelson Mandela felesége és az ország alelnöke, Kgalema Motlanthe.

Az ünnepi eseményeket beárnyékolta, hogy a dél-afrikai kormány nem engedte be az országba a Dalai Lámát, akinek az ünnepségeken való részvételét maga Desmond Tutu kérte. Az ellentétek és a feszültség ellenére a békedíjas érsek az ünnepségen megölelte Motlanthe alelnököt.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez