Magyar külügyi értékelés a NATO líbiai küldetéséről

Líbia, Budapest, – Az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének (NATO) tagjaként Magyarország üdvözli a szövetség döntését a líbiai műveletek befejezéséről – közölte a Külügyminisztérium.

 

A döntés az ENSZ Biztonsági Tanács október 27-i határozatán alapul, amely visszavonta a tagállamoknak adott felhatalmazást a polgári lakosság védelmére, és megszüntette a Líbia felett érvényben lévő repüléstilalmi övezetet.     A NATO líbiai katonai küldetése ezennel sikerrel lezárult – olvasható a külügyi tárca közleményében.
A tárca felhívja a figyelmet arra, hogy a magyar kormány kezdetetektől teljes mértékben támogatta az ENSZ Biztonsági Tanácsa 1973-as számú határozata alapján foganatosított intézkedéseket, elsőrendűen a polgári személyek védelmét biztosító NATO-vezetésű műveletet. Hangsúlyozzák: a NATO határozott fellépésével sikerült megelőzni a Balkánon, Magyarország közvetlen szomszédságában a kilencvenes években tapasztalt tragédia bekövetkeztét. A kommüniké szerint Magyarország egyúttal köszönetét fejezi ki a műveletet támogató partnerországoknak és nemzetközi szervezeteknek.
Az atlanti szövetség tagországainak a brüsszeli NATO-központban tevékenykedő nagykövetei pénteken hivatalos formában is úgy döntöttek, hogy hétfőn, október 31-én befejeződnek a NATO líbiai katonai műveletei.    Az észak-atlanti szervezet által irányított műveletekben 12 tagország, valamint 4 NATO-n kívüli állam vett részt.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez