Bengháziban, ahol az idén februárban még Kadhafi távozást követelő tüntetőktől voltak hangosak az utcák, most már a Nemzeti Átmeneti Tanács távozását sürgetik. A demonstráció zavarba hozta a Tanács tagjait. Az elnöknek, Musztafa Abdeldzsalilnak pedig finomítania kellett a kadhafistáknak szóló megbocsátásra tett javaslatán.
A Nemzeti Tanács egyúttal ismét megígérte, hogy hamarosan nyilvánosságra hozza az interneten a névsorát, és újból kifejezte szándékét egy hivatalos újság elindítására. Ezeket a nyilvánosság kritériumokat már több civil szervezet és a líbiaiak egyre nagyobb része is követeli.
Az ígéretek ellenére a bengházi ellenzéki mozgalom erősödhet, mert ugyanolyan mellőzöttnek érzik magukat, mint Kadhafi idején. Ráadásul nincs elég készpénz a bankokban, így hosszú sorokat kell kiállnia annak, aki pénzhez akar jutni.