Egy ausztrál tudós csoport azt állítja, hogy talán nem az ősrobbanás hozta létre az univerzumot.
A Melbourne-i és a RMIT egyetemi elméleti fizikusok azt mondják, hogy amikor az univerzum keletkezésére gondolunk, akkor ne egy hatalmas robbanás képzeljünk el, hanem a víz jéggé fagyását.
Ha e teória szerint gondolkodunk, akkor az univerzumban található kisebb töréseket jobban kell tanulmányoznunk, mondták a tudósok.
James Quach, a projektvezető kutatója azt mondja, hogy a tudósok mindig új teóriákat próbálnak kidolgozni arról, hogy hogyan keletkezett az univerzum, de, ha csoportjának igaza van, akkor minden eddigi teóriát és szabályt át kell gondolni.
„Az ősi görög tudósok azt kutatták, hogy miből áll az anyag, több kis atomból vagy valami összefüggő dologból.”- kezdte a tudós. „A mai nagy erejű mikroszkópok segítségével tudjuk, hogy atomok alkotják a dolgokat. Több ezer évvel a görög tudósok után jött Albert Einstein, aki azt feltételezte, hogy az idő és űr folyamatosak, de mi most azt hisszük, hogy ez nem igaz kisebb skálákon.”
„Új elméletünk, a Quantum Graphity (Kvantum Gravitációs Gráfelmélet), szerint az univerzum szétválaszthatatlan építőkockákból áll, a kis atomokhoz hasonlóan. Ezek az építőkockák még a képekben megtalálható pixelekre is hasonlítanak. A kihívás eddig az volt, hogy hogyan tudnánk észrevenni ezeket az építőkockákat, kicsiny termetük miatt.”
Szerencsére, miután az Ausztrál Kutatási Tanács (Australian Research Council) támogatni kezdte a kutatást, a tudósok talán rájöttek, hogy hogyan találják meg az építőkockákat.
„A korai univerzumot folyadékként képzeljük.”- magyarázta Quach úr. „És mikor az univerzum elkezd hűlni, akkor kristályosodik a három térbeli és egy időbeli dimenzióba, ami ma is létezik. Ha így gondolkodunk, akkor a hűlési folyamat alatt kisebb törések keletkezhettek, csakúgy ahogy azok a jégben keletkeznek, amikor a víz megfagy.
A RMIT egyetemi társprofesszor, Andrew Greentree azt mondja, hogy ezeket a töréseket talán észre tudják venni, amikor a fény vagy más részecskék elhajolnak rajtuk vagy visszaverődnek róluk.
A tudósok meg vannak róla győződve, hogy idővel meg tudnak győződni arról, hogy az univerzum egybefüggő vagy pedig elválaszthatatlan elemekből áll össze.
Forrás: skynews.com