A szervezet titkára Alicia Bárcena szerint, a biztató tendencia ellenére a földrész szegénységi mutatói még így sem közelítik meg az elfogadható mértéket.
A Santiago de Chilében megjelentetett tanulmány szerint a leggazdagabbak és a legszegényebbek közötti különbségek idén is a 2011-es szinten maradtak.
A régió országait moderált infláció és általános gazdasági növekedés jellemezte, amely a CEPAL szakértői szerint magasabb bevételekhez juttatta a legkevésbé tehetős háztartásokat is.
A ENSZ bizottság fő céljai között szerepel a gazdasági újraelosztó mechanizmusok tökéletesítése, hiszen a kontinensen vizsgált 18 ország döntő többségében még mindig társadalom egy igen szűk szegmense tudhatja magáénak a nemzeti össztermék túlnyomó többségét.
A részletes elemzések azt is felszínre hozták, hogy a nők munkaügyi helyzete mind a mai napig prioritás kell, hogy legyen. A nők jelentős hányada dolgozik ugyanis háztartási alkalmazottként – e munkakör pedig köztudottan alul szabályozott és főképpen alulfizetett foglalkozás.
A CEPAL titkára úgy fogalmazott, hogy a térség számára a cél „a minőségi munkahelyteremtés és egy egyenlőségen alapuló, környezettudatos fejlődésmodell” kialakítása kell hogy legyen .
Bárcena, az állam, a piac, és a családok között megteremtendő új egyensúlyban, valamint férfi és női szerepek újradefiniálásában – egyszóval egy, az eddigitől különböző társadalmi szerződés életre hívásában látja a térség felvirágoztatásának jövőjét.(latam)