18. Közös Parlamenti Közgyűlés, Luanda, Angola

Afrikai bubu, turbán, fejkendő, drága öltöny, fa, csont, gyöngydíszítéses ékszer. A 18. Közös Parlamenti Közgyűlésen résztvevő 77 afrikai, karibi és csendes-óceániai ország és a 27 EU tag résztvevő parlamenti képviselői és politikusai fantasztikusan változatosan jelentek meg a luandai Parlamenti Közgyűlés épületében.

 

 

A 2009. november 27. és december 3. között, 3 teremben zajló Közös Parlamenti Közgyűlés témái: klímaváltozás és bevándorlás; a pénzügyi válság AKCS országokra gyakorolt hatásai; katasztrófavédelem; az Európai Kereskedelmi Egyezmények, valamint a 10. Európai Fejlesztési Alap ország- és régió stratégiái. A 18. Közös Parlamenti Közgyűlés kiemelt témái a klímaváltozás és a Madagaszkári helyhet. 

Az AHU részvételi lehetőségének háttere

A HAND- Nemzetközi Humanitárius és Fejlesztési Civil Szövetség, a nemzetközi fejlesztéssel és segélyezéssel foglalkozó civil szervezetek platformja Magyarországon, melynek az Afrikai – Magyar Egyesület is tagja. A HAND-en belül 2007-ben az Afrika Munkacsoport kezdte meg működését, melynek célja az Afrikával foglalkozó magyarországi és európai civilszervezetek, intézmények és szereplők együttműködésének elősegítése, tevékenységeik összehangolása és az Afrikával kapcsolatos stratégiafejlesztés. 

A HAND Afrika Munkacsoport tagja a CONCORD Cotonou Munkacsoportjának. A brüsszeli központú CONCORD az Európai Uniós tagországok nemzetközi fejlesztéssel foglalkozó platformjának közös fóruma. A Cotonou Munkacsoport az afrikai, karibi, csendes-óceániai országokkal foglalkozik, amelybe 2007 szeptembere óta a HAND küldöttet delegál Szilasi Ildikó, az Afrikai-Magyar Egyesület koordinátora személyében, aki jelenleg is részt vesz a Közgyűlésen Luandában. 

A pénzügyi válság nem vezethet a segélyek csökkentéséhez! – mondta el megnyitóbeszédében  Louis Michel. A segélyek mértékének az előirányzottaknak megfelelően nőnie kell, nem érezheti meg a gazdasági válság okozta hatásokat. Sőt, további pénzösszegekre van szükség az élelmezésprobléma és a klímaváltozás okozta hatások megoldásához.

A Közgyűlés Társelnöke, az egyébként antropológus végzettségű Wilkie Rasmussen (Cook-szigetek) felhívta a figyelmet, hogy a Gazdasági Társulási Megállapodások (EPA-k) életbe lépésével fontos, hogy az AKCS országok támogatást kapjanak ahhoz, hogy megfelelően felkészüljenek a Gazdasági Társulási Megállapodások megnyíló új gazdasági lehetőségekre.

A tanácskozások során a koppenhágai klímaváltozási csúcsra és a madagaszkári helyzetre vonatkozóan készít állásfoglalást a Közgyűlés, illetve több angolai projekt látogatáson is részt vesznek a megjelentek, melyekről később beszámolunk.  

Az eseményről képek is készültek melyeket megtekinthetnek galériánkban, vagy ide kattintva.

Szilasi Ildikó, AHU, Luanda/Angola

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez