Az áldozatok számáról eltérő adatok vannak. A védelmi minisztérium munkatársa, Slaeh al-Baragathi a BBC-nek azt mondta, hogy a robbantásban kilencen haltak meg és 17-en megsebesültek. A belügyminiszter, Ashour Shwayel a líbiai állami TV-nek viszont azt mondta, hogy hárman vesztették életüket. Egyes információk szerint az áldozatok között két gyermek is van. A pokolgép egy szürke Toyota gépkocsiban volt elrejtve, a Jalaa kórház parkolójában robbant fel. Abdullah Massoud belügyminiszter-helyettes elmondta, a detonáció olyan nagy erejű volt, hogy a közelben lévő éttermet teljesen romba döntötte és több épületben is komoly károkat okozott.
A robbantásos merénylet elkövetői nem jelentkeztek. A helyszínen sokan összegyűltek, hogy tiltakozásukat fejezzék ki a történtek miatt. Sokan a milicistákat vádolják a robbantás elkövetésével. A tüntető tömeg felszólította a hatóságokat, hogy tegyenek konkrét lépéseket a milicisták ellen és üldözzék ki őket a városból.
Bengáziban az elmúlt napokban több robbantásos merényletet is végrehajtottak. A líbiai vezetés számára komoly kihívást jelent az ország biztonsági helyzetének stabilizálása, a Kadhafi-ellenes felkelés óta nem sikerült lefegyverezni a különböző milíciákat. Emellett a radikális iszlamisták is elkezdetek mozgolódni az országban, akik szintén terrorista cselekményekkel hívták fel magukra a figyelmet. A rossz biztonsági helyzet és a francia nagykövetség elleni robbantásos támadás után a brit vezetés úgy döntött, hogy hazarendeli az országban dolgozó diplomatáit.
{youtube}KSb230NX_zs{/youtube}
{youtube}tkOV8vw9rkM{/youtube}
{youtube}KuTDbQkykwM{/youtube}