A lépésre az ausztrál őslakosok elleni múltbéli igazságtalanságok elismerésének ötödik évfordulóján került sor – írja a BBC. A törvényt egyhangúlag fogadta el az ausztrál törvényhozás alsóháza.
A következő lépés egy népszavazás lesz arról, hogy a benszülöttek most törvénybe foglalt státusza bekerüljön-e az alkotmányba. A referendumra az idei évben került vorna sor, de a kormányzat a következő évre tolta, hogy legyen elég idő népszerűsíteni a szavazás célkitűzését.
Hiszek benne, hogy a közösség hajlandó lesz elfogadni ennek a kampánynak az igazát, mert az ausztrálok elismerik, hogy az őslakosok kultúrája és történelme közös büsukeségünk forrása – mondta a szavazáskor Julia Gillard ausztrál miniszterelnök. “Jóvá kell tennünk elődeink mulasztásait és keményszívűségét, hogy lehetőségünk legyen egyesült népként megélni a jövőt” – kommentálta a szavazást Tony Abbott, az ellenzék vezére.
Kép: people.tribe.net