93 ezer dühös ember Botswanában

Botswana, Gaborone – Tovább sztrájkolnak a közalkalmazottak Botswanában, miután nem tudtak megállapodni a kormánnyal a bérek emeléséről. Lassan három hónapja tart a munkabeszüntetés.

 

 Határozatlan ideig folytatják a sztrájkot a közalkalmazottak Botswanában – mondta Goretetse Kekgonegile, a botswanai közalkalmazottak szakszervezetének elnöke. A munkabeszüntetések miatt az iskolákban szünetel a tanítás és néhány kórházban csak a sürgős eseteket hajlandóak ellátni az orvosok. A munkabeszüntetések április 18-án kezdődtek, azóta 93 ezer közalkalmazott csatlakozott a sztrájkhoz. Az akciót azért indították, mert három éve nem kaptak fizetésemelést. A követelésük 16%, a kormány ezzel szemben mindössze 5%-ot hajlandó emelni. Ezt az ajánlatot a szakszervezetek elutasították.

 Botswana az afrikai kontinens egyik leggazdagabb állama. Hatalmas ország, ahol csupán 1,5 millió ember él. Az ország legfőbb export cikke a gyémánt.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez