Adaeze Yobo volt nigériai szépségkirálynő jelenleg családjával Miamiban vakációzik. A gyönyörű hölgy néhány fürdőruhás képet is készítetett magáról, amit fel is töltött az internetes közösségi oldalára.
Az üzemanyag-áremelések miatt tüntettek
Kairóban a rohamrendőrség vetett véget több tiltakozóakciónak pénteken; a múlt héten drasztikusan megemelt üzemanyagárak miatt utcára vonult tüntetők közül ketten életüket vesztették - jelentette az al-Ahrám című napilap…
Szaggal is irányítják csapatukat a hím gorillák
Nemcsak hangok és gesztusok, hanem szagok útján is kommunikálnak fajtársaikkal a gorillák.
Az egyiptomiak kevésbé türelmesek Gázával kapcsolatban, mint kormányuk
Míg az egyiptomi kormány gyakorlatilag tétlenül figyeli a gázai övezeti konfliktust, a helyi lapokban pénteken barbár izraeliekről és gázai népirtásról lehet olvasni.
A líbiai kormány az erőszak sújtotta Bengáziba tervezi áthelyezni a parlament székhelyét
A kormány 25 millió dinárt (mintegy 474 millió forintot) különít el az új parlament átköltöztetésére.
410 millió ember nyomorog Fekete Afrikában
Az egyetlen kontinens Afrika ahol állandóan nő az abszolút szegénységben élők száma: 1990-ben még csak 290 millió, tavaly már 410 millió ember élt napi 1,25 dollárnál kevesebb pénzből.
Youssou N’Dour: Még mindig élvezem a 7 Seconds-öt
Minden idők egyik legfontosabb afrikai művészeként tartják számon Youssou N'Dourt. A szenegáli énekes, dalszerző, aki július 19-én az egyik sztárfellépője lesz az idei VeszprémFestnek, az MTI-nek adott interjúban…
Egyiptomban elszabadultak az indulatok
Az egyiptomi kormány intézkedéseket jelentett be a hétvégi drasztikus üzemanyag-áremelések miatt elszabadult indulatok és a piacokon előállt káosz megfékezésére - adták hírül szerdán az egyiptomi lapok.
Ellentmondó sajtóhírek Egyiptom szerepéről
Az izraeli sajtó szerint az egyiptomi elnök támogatja a zsidó állam hadműveletét, az egyiptomi média pedig a palesztin elnökkel való szoros együttműködésről szól.
Rohamosan terjed az Ebola
Öt nap alatt ötven új ebolás megbetegedést regisztráltak és újabb huszonöt ember halt bele a vírusba három nyugat-afrikai országban - jelentette be kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

