A kínaiak 4 millió USA hivatalnok adatait szerezték meg

Nagyszabású hacker támadást leplezett le az amerikai köztisztviselők személyzeti főnöksége: 4 millió ember személyi adatait szerezték meg a hackerek, akik a gyanú szerint a kínai hírszerzés munkatársai voltak.

Hétfőtől kezdik meg a 4 millió munkatárs értesítését arról, hogy milyen adataik kerültek illetéktelen kezekbe. A magasrangú munkatársak esetenként akár egymillió dolláros kártérítést is kaphatnak- jelezte az OPM főnökasszonya. Az OPM tartja számon az amerikai köztisztviselők adatait / Office of Personnel Management/. Miből gondolják, hogy kínaiak voltak a hackerek? Abból, hogy korábban volt már egy sikertelen behatolási kísérlet, melynek során a kémelhárítás megállapította: a szálak Kínába vezetnek. Akkoriban az amerikai sajtó arról írt: Sanghajban különleges hacker brigádok dolgoznak, melyek feladata a külföldi hírszerzés. A célország elsősorban az USA. Öt kínai tiszt fel is került az FBI Wanted listájára…

Mi történhetett most? A Washington Postnak egy magát megnevezni nem kívánó magasrangú illetékes ezt mondta: decemberben kezdődhetett a hacker akció, melyet csak áprilisban vettek észre. Az OPM ugyanis folyamatosan tökéletesíti az adatvédelmet. Az új védelmi eljárások mutatták ki az illetéktelen behatolást a rendszerbe.

Közben Edward Snowden, az NSA egykori munkatársa nyilatkozatot tett közzé a New York Timesban és néhány más világlapban. Ebben üdvözli azt, hogy korlátozzák az NSA megfigyelési jogát, de arra is rámutat: továbbra is nagyon széles ez a hatáskör. Snowden megemlíti: Obama elnök titokban felhatalmazását adta arra, hogy az elektronikus kémkedéssel szemben kiterjesszék a megfigyelést. James Clapper, a hírszerzés főnöke nemrég úgy nyilatkozott: az USA nemzetbiztonsága szempontjából az egyik legnagyobb gond az elektronikus kémkedés. Név szerint megemlítette Kínát és Oroszországot, mely igen aktív az USA információinak illegális megszerzésében. Arról persze nem beszélt, hogy eközben Amerika sem tétlenkedik sem Kínában, sem Oroszországban, sem pedig a világ részein …

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez