Bécsből utazhatunk Tajpejbe a China Airlines új gépén

Az Airbus heti három alkalommal biztosít közvetlen összeköttetést Bécs és Tajpej között. Ez az első menetrendszerű járat, amely az Airbus 350-nel repül az osztrák fővárosba.

A bécsi járatokkal egy időben Amszterdamból és Rómából is az új Airbus fog közlekedni Taivanra  nonstop járatként, 3-4 órával lerövidítve  az eddigi utazást. További Airbusok leszállítását követően a légitársaság gépparkja eléri  a 100-at. A gépek konfigurációja 243 turista és 32 prémium business osztály. Újdonság a Premium economy és Family coach, melyek magasabb komfortfokozatú utazást tesznek lehetővé, minimális ráfizetés mellett. Az utasok kényelmét és jobb közérzetét biztosítja a magasabb páratartalom, a levegő sokkal gyorsabb cseréje, mint az eddigi gépeken, a nagyobb méretű ülések és a nagyobb ablakok.

Az új Airbus belseje a business osztályon.
Az új Airbus belseje a business osztályon.

 

A gép érkezését követően a China Airlines bécsi vezérigazgatója Wei Wang asszony, aki felelős az osztrák, kelet- és közép-európai piacokért, ismertette társaság újdonságait és kiemelten foglalkozott a világ legmodernebb Airbus 350-esének előnyeivel. Egyúttal bemutatta utódját, Doris Chen asszonyt, aki hamarosan átveszi a vezérigazgatói pozíciót, míg  Wang asszony további tevékenységét a tajpeji China Airlines központában folytatja.

Nikolas Gretzmacher, a bécsi nemzetközi repülőtér forgalmi igazgatója, Doris Chen  Ausztria közép- és kelet európai piacok vezérigazgatója, Wei Wang a leköszönő vezérigazgató, valamint  Ya-Ping Shih, Tajvan ausztriai képviselője.
Nikolas Gretzmacher, a bécsi nemzetközi repülőtér forgalmi igazgatója, Doris Chen Ausztria
közép- és kelet európai piacok vezérigazgatója, Wei Wang a leköszönő vezérigazgató, valamint Ya-Ping Shih, Tajvan ausztriai képviselője.

 

Sárdi Rezső, a China Airlines magyarországi GSA-je elmondta, hogy az 1959-ben alapított  légitársaság jelenleg a világ 80 célállomására repül és a legnagyobb ázsiai légitársaságok közé tartozik. 2016-ban 14,7 miilió utast szállított. A magyar utasok nemcsak Tajpejbe használják előszeretettel a China Airlines gépeit, hanem olyan Tajvanon túli célállomásokra is, mint Bali, Korea, Vietnam, Mianmar, Kambodzsa, Hongkong, Japán (17 város), a Fülöp-szigetek, Óceánia (Guam, Korror). A legnépszerűbbek az ausztráliai és új-zélandi járatok, melyek naponta közlekednek Tajpejből, kiváló csatlakozási lehetőséget biztosítva az Európából érkező és az oda tartó gépekhez.

A magyar turisták vízum nélkül utazhatnak Tajvanra és maximum 3 hónapot tartózkodhatnak ott. Hosszabb tranzit esetén a légitársaság bónuszként városnézést kínál. A tajvani nemzetközi repülőtér emberléptékű, szinte minden kényelmi szolgáltatást biztosít az utasoknak. Különösen kedvelt bevásárlási lehetőség van a Tax Free üzletekben, ahol óriási választékban kaphatók tajvani különlegességek, megfizethető áron. Ez nagyon sok utast vonz.

A két ország között létrejött megállapodás értelmében évente 100 magyar, illetve 100 tajvani fiatal látogathat el egymás országába. Az 1 éves tartózkodásra jogosító Working Holiday program keretében dolgozhatnak, tanulhatnak, bebarangolhatják az országokat.  Egyre több magyar él ezzel a kedvező lehetőséggel.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez