Hajmeresztő fordulat: feje tetejére állt a hajmosás

Igazi új trend hódít a fürdőszobákban, a „fordított hajmosás”. Nincs szükség speciális hajápolóra, és méreg drága hajszobrászra, csak a hajmosási rutinunkat kell megváltoztatni, jobban mondva megfordítani.

Anna Pursglove írását olvashatjuk a dailymail.co.uk oldalon, ahol leírta tapasztalatát, miután kipróbálta az új hajmosási technikát. Mint minden nőnek, neki is nagyon fontos volt haja ápolása, és mint minden nő, ő is a lelapult haj problémájával küzdött éveken át. Sokáig kereste a megoldást.

Sokunknak a hajmosás akár több órás rituálé is lehet. A mosás során kétszer használunk sampont, aztán a hajlágyítót maszírozuk hajunkba egészen a gyökerektől a hajvégekig. Végül jöhet az alapos öblítés. Hajszárítás után a hajunk dús, de pár perccel azután szinte elfelejthetjük, hogy hajat mostunk az elszomorító látvány miatt. Lelapult, elnehezült seprű effektus a fejünkön. Két nappal később pedig kezdhetjük előlről az egészet, mert hajunk szinte sír a hajmosás után.

Az új megoldás tehát a fordított hajmosás. Az eredménye mindenkit boldoggá tesz, és pénzbe sem kerül. A drága fodrászokat megkerülve dús és nem mindennapi hatást érhetünk el, ha előbb használjuk a hajlágyítót mint a sampont. Igen jól látjátok. Ennek az oka, hogy a hajlágyítót egyszerűen lehetetlen lemosni a hajról. A mosás és a szárítás után ott nehezedik a hajunkon, olyan érzésünk van, mintha hajszálainkon apró súlyzók lapulnának, amelyek a gravitáció hatására lefelé húzzák és lapítják hajunkat.

A dús haj eredménye érdekében tehát először használj hajlágyító balzsamot, amitől valóban fényesek lesznek a hajszálaid, de csak attól a mennyiségtől, amennyi a várakozás idején a hajszálakba szívódik. A felesleges krém állagú balzsamot pedig mossuk le samponnal, akár kétszer is. Nő létemre úgy éreztem nem írhatok egy ilyen nagyszerű felfedezésről úgy, hogy azt ki sem próbáltam. Mivel nagyon vastag és nagy tömegű hajam van, leginkább a gubancoktól féltem. Azt hittem, a hajamat csak a hajlágyító miatt tudtam eddig fájdalommentesen kifésülni. Fokoztam a kockázatot azzal, hogy nagymamám olcsó csalánsamponját használtam a hajmosás során. Először olyan érzésem volt, mintha bal kezemben tartanám a kést az ebéd során, de az eredmény valóban megdöbbentő volt. Hajszárítás után a hajam tényleg dúsabb lett.

Anna Pursglove a hatás érdekében fotókkal is bizonyítja a két hajmosási technika közti különbség eredményét. Először a megszokott rituálé szerint mosott hajat a kétszer sampon-egyszer hajlágyító menet szerint. A haja láthatóan lapos, és ami nála ennél is mérvadóbb volt, hogy a kiálló fülei kikacsíntanak a hajszálai közül. Másnap már ismét hajat kellett mosnia, mert a frissen mosott haj érzete hamar elmúlt. Kipróbálta a fordított hajmosást és lám lám, itt az eredmény.

 Véleményem szerint egy puszta véletlen vezethetett az egész felforduláshoz. Valaki kora reggel moshatott hajat félálomban, amikor nagy eséllyel összekeverjük a két hajápoló flakont. Mindenesetre nagyszerű ötlet.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez