Louise Asher, Victoria állam turisztikai minisztere elárulta az idei verseny 56 millió dollárba került a kormányzatnak (ily módon az adófizetőknek), annak ellenére, hogy a jegyeladások növekedtek 2011-hez képest.
Melbourne-nek 2015-ig szóló szerződése van, ám a Formula-1 mindenható ura, Bernie Ecclestone folyamatosan próbál nyomást gyakorolni a szervezőkre, hogy a versenyt inkább éjszaka, lámpafényben rendezzék.
Asher elmondta, Melbouren új szerződést akar, de nem a jelenlegi feltételek mellett.
„Nagyon szeretném, ha 2015-öt követően is rendezhetnénk versenyt, de a megvitatásra váró szerződésnek az adófizetők számára értéket kell képviselnie, és nem vagyok elégedett a támogatás jelenlegi szintjével” – nyilatkozta Asher a The Age című újságnak.
„A kormányzat egy olyan szerződést írta alá, mely meglátásom szerint túlzottan sokba kerül az adófizetők számára. Ez egy nagyon, nagyon drága futam, és személy szerint nem vagyok elégedett a feltételekkel.”
A múlt hétvégi Szingapúri Nagydíj előtt bejelentették, hogy a délkelet-ázsiai ország újabb öt évre szóló szerződést írt alá Ecclestone-nal, ám a kiszivárgott hírek szerint az eddiginél jóval kedvezőbb anyagi feltételek mellett. Valószínűleg ennek a következménye, hogy az ausztrálok is módosítani szeretnének a kontraktusukon.
Forrás: motorsportal.hu