Szakértők elmondták, hogy jelenleg nem tesznek eleget a munkáltatók azért, hogy megelőzzék az erőszakos cselekményeket a munkahelyeken. Dr. Kelly Watt, aki szakértő a témában ezen a héten Ausztráliába utazott, hogy elbeszélgessen néhány munkaadóval, akik – véleménye szerint – általában nincsenek is tisztában azzal, mit kéne tenniük.
“Sajnálatos módon nagyon sok munkáltatónak nincs elképzelése arról, hogy mik is a kötelességeik” – mondta el.
Stephen Hart professzor szerint – aki a ProActive ReSolutions konfliktuskezelő csoportnál dolgozik – egyre többen jelentenek munkahelyi agressziót vagy valamilyen erőszakos cselekedetet.
“Ugyanúgy, mint a családon belüli erőszakot, a munkahelyi erőszakot sem jelentik sok esetben, az emberek nem szívesen beszélnek róla, inkább megpróbálják maguk megoldani. Azonban szerencsére ez a trend is változóban van, hiszen egyre pontosabb statisztikákat kapunk a témáról.”
A legjobban azok vannak kitéve valamilyen erőszakos cselekménynek, akik egyedül, éjszaka és készpénzzel dolgoznak, ilyenek például a taxisofőrök, a házhozszállítók és a különböző örző-védő feladatokat ellátók.