Sziklára függesztett lakás Ausztrália partvidékén

Legalábbis valahogy így képzeli el a jövőt a Modscape nevű ausztrál tervezőiroda, akik azt a nem mindennapi elképzelést tárták a világ elé, hogy olyan házat készítenek, amely a víz felett lógna és egy sziklához lenne rögzítve – írja a HVG.

 

Természetesen a kivitelezéshez még elképesztően sok mérnöki munka és tervezés szükséges. A terv szerint a lakás tetején lenne a garázs, így ide parkolhatnánk, majd innen liftezhetnénk le a luxuslakás különböző emeleteire. Igen, emeleteire. Öt különböző szintből állna az álomlakás.

Elmondásuk szerint az ötlet onnan indult, hogy rengetegszer kérdezték tőlük, milyen lakásmegoldásaik lennének a híresen sziklás ausztrál partokra. Az általuk elkészített lakásterv pedig egyértelműen helytakarékos, mégis innovatív lenne. Talán néhány év múlva már a kedveltebb ausztrál partszakaszok ilyen és ehhez hasonló otthonokkal lesznek tele.

image 13

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez