Clinton: Gbagbónak távoznia kell

Elefántcsontpart, Abidzsán – Távozásra szólította fel a hatalomhoz mindenáron ragaszkodó Laurent Gbagbót Hillary Clinton, az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztere. Az Ouattara és Gbagbo közötti fegyveres konfliktusban az ENSZ elefántcsontparti missziójának négy békefenntartója komoly sérüléseket szenvedett.

Az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztere Hillary Clinton azonnali lemondásra szólította fel Laurent Gbagbót. Véleménye szerint ahhoz, hogy az országban helyreálljon a rend, a novemberi választásokat elveszítő elnöknek távoznia kell a hatalomról. Elmondta, hogy az Egyesült Államokat rendkívül aggasztja az elefántcsontparti helyzet. Szerinte mindkét pártnak tiszteletben kellene tartania az emberi jogokat és a civilek biztonságát. Ugyanakkor a nemzetközileg elismert elnököt Alassane Outtarát arra kérte, hogy állítsa le a civilek elleni támadásokat. Clinton az ENSZ elefántcsontparti békefenntartó misszióját is sürgette, hogy hajtsa végre megbízatását és védje meg a civil lakosságot.

Mindeközben a szombati harcokban Gbagbo különleges erői súlyosan megsebesítettek négy ENSZ katonát. Ez az akció valószínűleg Gbagbo erőinek bosszúja volt. Korábban is rátámadtak már ENSZ katonákra, de akkor a kéksisakosok visszaverték az akciót, és öt Gbagbóhoz hű katona elesett a lövöldözésben.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez