Vitatott halál a Nílus mentén

Egyiptom, Kairó – Egy 40 éves férfi halála miatt tüntettek Kairóban. A demonstrálók szerint a férfit a rendőrök verték halálra, miután őrizetbe vették. A tiltakozók felgyújtottak egy rendőrállomást a főváros központjában.
A rendőrök könnygázzal próbálták feloszlatni a 200 fősre becsült, feldühödött tömeget, de az áldozat rokonaiból, barátaiból, ismerőseiből verbuválódott társaságot a figyelmeztető lövések sem állították meg. A tüntetők betörtek arra a belvárosi rendőrállomásra, ahova korábban az áldozatot, Mohamed Saidot vitték be a rendfenntartók. A demonstrálók ezt követően felgyújtották az épületet. A hadseregnek kellet közbeavatkoznia, hogy helyreálljon a rend.
Mohamed Saidot azért vették őrizetbe, mert rossz helyen parkolt egy külvárosi vasútállomáson. Szemtanúk szerint Said mellett még 13 embert vittek el a rendőrök. Said családja azzal vádolja a rendfenntartókat, hogy halálra verték a férfit. A hatóságok visszautasítják a vádakat és elmondták, a holttestet elküldték boncolásra, hogy kiderüljön mi okozta a férfi halálát. A rendőrségi jelentésekben az áll, hogy a 40 éves férfinak magas volt a vérnyomása, rosszul lett és összeesett, amikor beszállították a rendőrségre. Az egyiptomi belügyminiszter kijelentette, hogy vizsgálatot indít az ügyben.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez