A 110,3 karátos sárga színű, csepp alakú ékkő jelenleg a legnagyobb ilyen formájú gyémánt a világon. Emellett a legmagasabb sárga színértékkel is rendelkezik (Gemological Institute of America – GIA), amit a nitrogén magasabb koncentrációja okoz.
A Sotheby’s „Csepp Napsütés” drágakövét 2010-ben találták meg Dél-Afrikában. A Cora Internationals-t, a világ egyik vezető gyémántcsiszoló vállalatát kérték fel a kő tökéletesítésére. 2011 februárjától a Londoni Természettudományi Múzeumban állították ki hat hónapra.
Néhány nappal ezelőtt, Hong-Kongban tartott sajtótájékoztatóján jelentette be David Bennett, a Sotheby’s – Svájc társelnöke, hogy a nem mindennapi sárga gyémánt november 15-én kerül „kalapács alá” Genfben. A kikiáltási ára 11 millió dollár, eladási ára 15 millióra várható.
Dél-Afrikában az első gyémántot 1867-ben találták meg. Erasmus Jacobs, egy 15 éves fiú Hopetown közelében, az Orange folyó déli partján látott meg egy fényes kavicsot, amit játéknak használt. Édesanyja megmutatta a szomszédnak az érdekes követ. Az ajánlatát elutasítva neki ajándékozta, ingyen. Hosszú levelezések és vizsgálatok után derült ki a „játékról”, hogy valójában egy gyémánt. Ezt követően Londonba küldték és Viktória királynőnek ajándékozták. Majdnem egy évszázadot pihent Nagy Britanniában, amikor
1946-ban egy londoni árverésen kevesebb, mit hatezer fontért eladták. Az ékkövet 1967-ben, pontosan 100 évvel a megtalálása után Dél-Afrikának adományozták. A 21,25 karátos halványsárga színű, Heuréka drágakő a dél-afrikai nemzet tulajdonát képezi és jelenleg a Kimberley Bánya Múzeumban van kiállítva.