Afrika sötét titkai

A feketék különféle területek szimbolikáját hozták magukkal a nago, joruba és bantu népektől, melyekhez gyógyfürdők, teák, szirupok tartoznak, mindenkinek a szükségletei szerint.

Afrika

Az afrikai vallások szerint mindannyiunk fejében egy vagy több ori, azaz oriszá (istenség) lakik, akik írányítják tetteinket, saját jellemük van, és saját ételt, fát, állatot, színt és formát képviselnek. Pierre Verger fotóművész és etnográfus magyarázata szerint a Sango csoport képviselői, akikben megtalálhatók ezek az istenségek, merészek, igazságosak, büntetik a hazugokat, rablókat és gonosztevőket, erőteljesek, és tele vannak csáberővel.

 

Az Ogum csoport képviselői agresszívabbak, sárkányokkal és háborúkkal szállnak szembe, mivel ez az oriszá a harc és háború képviselője. Az umbanda-szertartások során az Ogum jelképe a katolikus egyház Szent Györgye. Egyes kutatók szerint az umbanda mint szertartás a kulturális és vallási szokások fennmaradásának szükségleteként alakult ki, a néger rabszolgák a rabszolgaszálláson saját hagyományaikat vegyítették a fehér birtokos katolicizmusával.

 

Ez a keveredés szabja meg a brazilok karakterét, akik ebben a hitvallásban látják a reményt és a jobb életet. A különböző társadalmi rétegekhez tartozó  egyének, legyenek akár gazdagok vagy éhező hajléktalanok, reménykednek egy boszorkány vigaszt nyújtó tanácsaiban.

 

Forrás: AHU – A-O D.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez