Negyedik alkalommal indulnak el Afrikába magyar orvosok, hogy háborús övezetben gyógyítsanak

Az Afrikai – Magyar Egyesület immár negyedik alkalommal önkéntes orvosokat küld Kelet-Kongóba a Háború Gyermekei Segélyakció keretében. A 3 fős csapat szeptember 15-én, kedden utazik el Budapestről, hogy Kairón és Entebbén keresztül megérkezzen a kelet-kongói Rutshuruba és megkezdje egyhónapos gyógyító tevékenységét a Kiwanja menekülttáborban és a környező falvakban.

Olaszfalu és Eplény egyházközség lakói még mindig találnak otthon használaton kívüli szemüvegeket. „Ma is kaptam 24-et, összesen körülbelül 300-at hoztak pár nap alatt a jólelkű hívők. Az előszobámban már hegyekben áll a szemüveg. Idős emberek kérdezik, hogy ruhaneműt, cipőt is gyűjtünk-e a kongóiaknak.” – mondta Temesvári Csilla, aki szemészként fog segíteni az afrikai betegeken. Az eddigi három misszió orvosai szerint az olvasószemüveg nagy kincs Kongóban, az adomány ezért nagyon értékes.

A Háború Gyermekei Segélyakció negyedik önkéntes orvosi missziójának tagjai felkészültek arra, hogy egy hónapon keresztül nehéz körülmények között, olyan helyeken gyógyítsanak, ahol több tízezer ember egészségügyi ellátás nélkül él, szakemberek és eszközök hiánya miatt.

Az AHU orvosait az ugandai-kongói határnál most is a MONUC katonái várják. Az ENSZ kongói kéksisakosai állandó kísérőként gondoskodnak az önkéntesek biztonságáról, hiszen a magyar orvosok háborús övezetben fogják végezni áldozatos munkájukat. A stáb tagjai: Kutnyánszky Valéria bükkösdi háziorvos, Lengyelfi Zsuzsa háziorvos Polgárdiból és Temesváry Csilla veszprémi szemész szakorvos.
Ők fogják folytatni kollégáik februárban, áprilisban és júniusban megkezdett munkáját a kinti koordinátaink Kiss Virág és Szerbin Judit közreműködésével. Hazájuktól több ezer kilométerre olyan gyermekeken, rászorulókon segítenek majd, akiknek a menekülés és a kifosztottság következtében teljesen legyengült a szervezetük, ezáltal a betegségeknek könnyebben áldozatául eshetnek.

Az AHU első, második és harmadik orvosi missziója rendkívül sikeres volt. A három csapat egy-egy hónap alatt összesen több mint 8 ezer beteget látott el, gyógyszert is biztosítva számukra.

A kezelt betegek számának és az orvosi misszió költségének összevetése alapján egy beteg megmentése átlagosan 500-1.000 forintba került. A leggyakoribb betegségek és tünetek: bélférgesség, rühesség, fejfájás, bőrbetegségek, elhanyagolt-fertőzött sebek, alhasi panaszok, nőgyógyászati problémák, láz, malária, TBC és AIDS megbetegedésre utaló tünetek. Munkájuk során az orvosok fertőző leprás megbetegedéseket is diagnosztizáltak. Gyakori az alultápláltság, a láz és a köhögés.

Részletek az ahu.hu honlapon.

 

Hungarian doctors took the road the fourth times into Africa to heal in a war zone

 

This is the fourth times the African – Hungarian Union sends voluntary doctors to the area of Eastern Congo for relief by the Children of War project.

 

The three members of the group are leaving the BudapestAirport on the 15th  of  September and flying across Cairo and Entebe to arrive in Eastern Congo, Rutshuru and to start the one month long relief action in the Kiwanja’s refugee camp and in the surrounding villages.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez